Ehitus

A-energiaklassiga korterelamud on loodud rohelist mõtteviisi järgides. Lisaenergia tagamiseks on katustele paigaldatud päikesepaneelid ning korteritesse vesipõrandküte. Sinu tulevasel kodul on praktilised planeeringulahendused ja päikeseterrassidelt avanev imeline vaade. Tänu väga heale heliisolatsioonile saab nautida iga hetke oma päevast.

 

HOONE

Vundament ja sokkel – Kõik ehitatatud hooned ja nende vahele jääv maa-alune osa  toetuvad vaiadele, mille peale on valatud monoliitsest raudbetoonist plaat, millest on tehtud ka sokkel.  
Välisseinad – Välisseinad on kolmekihilisest 460mm paksusega nn. „sandwich“-elementidest. Soojustuseks on 220mm paksune vill.
Siseseinad - Korterite ning korteri ja trepikoja vahelised siseseinad ja teised kandvad seinad on 200mm paksusest monteeritavatest raudbetoon paneelidest. Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad mineraalvillast isolatsiooniga. 
Vahelaed - Vahelaed on monoliitsest raudbetoonist, paksusega 240mm. Selle peale paigaldatakse põrandakütte torustik ja tehakse tasandusvalu.
Rõdud - Rõdud on teraskonstruktsioonil. Põrandad on kaetud niiskuskindlale vineerile liimitud katusekattega. Piirded on terasest  koos lamineeritud klaasielementidega.
Terrassid - Terrassid on valmistatud termotöödeldud laudadest, mis tagab nende pikaealisuse. 
Katuslagi – Katus on 200mm paksusest monoliitbetoonist, mis on pealt soojustatud kuni 300mm paksuse kalletega soojustusega. Selle peale on valatud 50mm tasanduskiht. Kaetud kahekihilise katusekattega või PVC kattega
Aknad – Kolmekihilise klaaspaketiga alumiinium-puitaken. Sisemine klaas on selektiivklaas. Akende soojajuhtivus u= 1,0 W/m²K
Uksed – Trepikoja uksed on alumiiniumraamides klaaspaketiga . Korteri välisuks on värvitud tulekindel puidust turvauks, mis on varustatud turvaluku ja uksesilmaga. Korteri siseuksed on värvitud puituksed, mis varustatakse lukustuse ja ukselinkidega. Piirdeliistud on uksega samas toonis.
Turvalisus – Trepikoja sissepääsud ja pääsud panipaikadesse on varustatud magnetkaardi läbipääsusüsteemiga. Välisustel on fonolukud. Hooned on varustatud videovalvega. 7 kaamerat paigaldatakse sissepääsude ja väravate juurde. Väravad on avatavad puldiga või mobiiltelefoniga.
Lift – Igas trepikojas on lift, mis algab soklikorruselt.
Küte - Hoone soojavarustus on kaugkütte baasil. Eluruumide ja üldruumide kütmine toimub termostaatidega varustatud põrandaküttega. Märgades ruumides on samuti mitteelektriline põrandaküte. Soklikorrusel toimub kütmine õhkkütte abil.
Mõõdikud - Vee- ning elektrikulu mõõtmine toimub kaugloetavate mõõtjatega. 
Ventilatsioon - Igas korteris on oma individuaalne ventilatsiooniagregaat. Värske õhu sissepuhe on olemas igas toas. Väljatõmbed pesuruumist ja köögist. Köökidest on viidud individuaalsed torustikud katusele köögikubu äratõmbe tagmiseks. Soklikorrusel on eraldi ventilatsiooniseade.
Kolme viimase korruse korteritel on olemas jahutuse valmidus.
Suitsuärastus - Igas trepikojas asub suitsuärastuseks mootoriga luuk. Soklikorrusel suitsuärastuse ventilaatorid.
Elekter - Korterite elektriarvestid paiknevad keldris asuvates kilbiruumides.  Korteris paikneb korteri elektrikilp. Paigaldatud on pistikupesad, lülitid ja pesuruumide laevalgustid.
Nõrkvool - Korterisse on toodud TV- ja optilised andmesidekaablid. Iga TV vaatamiskoha juurde on toodud antenni- ja andmeside pistikud. Tubades on arvutivõrgu pistik kirjutuslaua juures. 
Energiatõhusus - Energiaarvutusel põhinev energiamärgis A. Majale paigaldatakse päikesepaneelid elektrienergia tootmiseks. Installeeritud võimsus ca 45kW.

K6 Residentsi majad ehitas:

MARU PantoneVõta ühendust!

liialaid
Liia Laid
+372 527 9992
neeme
Neeme Liiva
+372 527 2623